Oświetlenie LED - Sklep Internetowy Ocrana.pl


 • Realizujemy indywidualne wyceny nawet te skomplikowane

 • Dzielimy się sporym doświadczeniem
  w oświetleniu LED

 • Instalacja oświetlenia będzie prosta

 • Działamy szybko i skutecznie

 • Gwarancja zwrotu towaru jest u nas standardem

Zasilacz do LED - jak dobrać?

Zasilacz to jeden z najważniejszych elementów oświetlenia LED. To właśnie od tego urządzenia zależy bowiem poprawność działania całego systemu. Jeśli dobierzemy je w niewłaściwy sposób, nasza taśma ledowa może ulec uszkodzeniu i stać się bezużyteczna. Jaki zasilacz LED kupić, żeby oświetlenie działało bezawaryjnie?

100 WAT ZASILACZ SZCZELNY LED 24V DC 4,15A GPV wodoodporny impulsowy

Dobór odpowiedniego zasilacza LED pod względem jego parametrów technicznych

Najważniejszą kwestią podczas kupowania zasilacza LED jest dopasowanie jego parametrów technicznych do parametrów taśmy ledowej. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na:

 • napięcie wejściowe,
 • napięcie wyjściowe,
 • moc.

Napięcie wejściowe musi być takie samo jak te w sieci elektrycznej, do której będziemy podpinać urządzenie. Natomiast napięcie wyjściowe musi być takie samo jak napięcie taśmy ledowej.

Dobierając moc zasilacza należy pamiętać o tym, żeby była ona nieco większa od tej wymaganej, którą obliczyliśmy. Uznaje się, że zapas powinien wynosić 10-15%. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zasilacz nie będzie przeciążony.

18 WAT ZASILACZ LED 12V DC 1,5A impulsowy biały wtyczkowy biały S

Dobór zasilacza LED pod kątem otoczenia, w jakim będzie pracować

Wybierając zasilacz LED należy również wziąć pod uwagę otoczenie, w jakim będzie on pracować. Chodzi o dobranie urządzenia dostosowanego do pomieszczenia, w którym chcemy zamontować oświetlenie. Inne zastosujemy bowiem w łazience, a inne w salonie.

W tym momencie dochodzimy do istotnego parametru, jakim jest stopień ochrony IP (klasa szczelności IP). Oznaczenie to informuje nas między innymi o tym, czy dane urządzenie jest odporne na działanie wody i wilgoci. Wybierając zasilacz do oświetlenia LED w łazience powinniśmy szukać takiego, który ma oznaczenie IP67. Oznacza to, że jest on wodoodporny i może być używany w warunkach podwyższonej wilgotności. Bez obaw będziemy mogli go zamontować w:

 • łazience,
 • kuchni.

150 WAT Zasilacz 12V DC 12.5A modu

Gdzie zamówić zasilacz do oświetlenia LED?

Szukając zasilacza do oświetlenia LED możemy mieć pewne dylematy i pytania. Gdzie go kupić? Od jakiego producenta?

Najlepiej poszukać go w internecie. W sieci znajdziemy wiele sklepów z ledami. Jednym z nich jest sklep internetowy Ocrana.pl. Dlaczego właśnie tam? Między innymi dlatego, że zakup zasilacza warto skonsultować ze specjalistami, zwłaszcza jeśli nie mamy o tym bladego pojęcia. Robiąc zakupy w sklepie Ocrana.pl możemy liczyć na fachowe doradztwo ze strony jego pracowników. Dzięki ich pomocy otrzymamy zasilacz dopasowany do naszej taśmy LED.

A od jakiego producenta zamówić zasilacz LED? Trudno polecić jedną markę, którą powinniśmy wybrać. Dużo zależy bowiem od budżetu, jakim dysponujemy. Możemy wybrać jakąś znaną droższą markę albo mniej znaną, ale tańszą. Osobom szukającym rozwiązania niezbyt drogiego, a jednocześnie solidnego, rekomendujemy zasilacze LED marki Ocrana. Urządzenia tego producenta charakteryzują się bardzo korzystnym stosunkiem jakości do ceny. Gwarantują prawidłowe i bezawaryjne działanie oświetlenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl