Oświetlenie LED - Sklep Internetowy Ocrana.pl


  • Realizujemy indywidualne wyceny nawet te skomplikowane

  • Dzielimy się sporym doświadczeniem
    w oświetleniu LED

  • Instalacja oświetlenia będzie prosta

  • Działamy szybko i skutecznie

  • Gwarancja zwrotu towaru jest u nas standardem

Przytulny kącik do czytania - jak go urządzić w domu?

Planujesz urządzić przyjemny i komfortowy kącik do czytania? To przedsięwzięcie, które wymaga odpowiedniego przygotowania merytorycznego! Aby już za chwilę zatopić się w ulubionej lekturze na długie, spokojne wieczory, musisz zadbać nie tylko o swoje plecy, ale też o oczy. Jeśli stoisz przed podobnym zadaniem, koniecznie przeczytaj, jak przygotować przytulny kącik do czytania!

Kącik do czytania — gdzie go urządzić?

Kącik czytelniczy w domu wbrew pozorom nie wymaga od Ciebie dysponowania wielką przestrzenią. Jeśli dobrze go zaplanujesz, znajdziesz dla niego miejsce zarówno w niewielkiej kawalerce, jak i w rogu sypialni, czy przestronnym salonie. Kącik czytelniczy w domu to tak naprawdę dwa niezbędne elementy — wygodny fotel i odpowiednie źródło światła. To na nich dwóch warto się skupić i dobrze przemyśleć wybór!

Miejsce do czytania nie musi być blisko okna, czyli w pobliżu światła dziennego. Nowoczesne oświetlenie LED pozwala na zapewnienie bardzo dobrej widoczności nawet w ciemnych miejscach Twojego domu. Dzięki temu kącik do czytania w salonie i np. kącik do czytania w sypialni mogą być świetnym pomysłem na praktyczne zagospodarowanie pustego dotąd miejsca. Może to być zarówno róg pokoju, jak i centralne miejsce przy ścianie! Musi ono po prostu zmieścić wygodny fotek i opcjonalnie – mały stolik na książkę, okulary i kubek z herbatą.

Siedzisko - zadbaj o swoje plecy

Jak już wspomnieliśmy, kącik do czytania w domu to przede wszystkim wygodny fotel i dobre oświetlenie. Może to być zarówno fotel, który masz już w domu, jak również całkiem nowy mebel. Chociaż nowoczesne fotele przykuwają wzrok designerską formą i przyciągają kolorami, nie wszystkie są w praktyce wygodne i zdrowe dla Twoich pleców. Jeżeli lubisz zagłębiać się w ulubionej lekturze na wiele długich godzin – wybierz fotel z dobrym oparciem dla kręgosłupa lędźwiowego. Prawdopodobnie bez wcześniejszej „przymiarki” się nie obejdzie, dlatego w tym wypadku, zakupy online mogą nie być najlepszym rozwiązaniem.

Oświetlenie do czytania - zadbaj o swój wzrok!

Oświetlenie do czytania jest równie ważne, jak wygodny i ergonomiczny fotel. Pamiętaj, by światło nie było zbyt jasne i za ciemne. Efektem czytania przy źle dopasowanym świetle mogą być bóle głowy, ból oczu, a nawet problemy z dolegliwościami bólowymi ze strony szyi wynikającymi z garbienia się nad książką. Nie bez znaczenia jest w tym wypadku barwa światła do czytania.

Wybierając lampy LED a dokładniej żarówki LED, lepiej wybierz te, które mają barwę zimną. Według wielu źródeł najlepiej nadaje się ona do czytania, nauki i pracy. Pobudza i skupia lepiej wzrok. Zimna barwa światła na żarówkach LED będzie mieściła się w przedziale około 3400 – 5300K. Przedział dla ciepłego odcienia światła to natomiast od 2700 do 3300 K.

Dobrym rozwiązaniem na oświetlenie takiego kącik może być nowoczesny panel LED do czytania, który z powodzeniem może zająć miejsce tradycyjnej i nie zawsze zdrowej dla oczu lampki do czytania w sypialni. Jeżeli czytasz w łóżku, zadbaj o to, by lampa była umieszczona za Twoją głową, jeśli czytasz w fotelu, niech źródło światła będzie padało z boku - po przeciwległej stronie Twojej dominującej dłoni!

Przytulne dodatki

Jeśli chcesz urządzić przytulny kącik do czytania, nie zapominaj o dodatkach, Miękki, niedrapiący koc, miła w dotyku poduszka, dywanik, podnóżek i podręczny stolik sprawią, że nawet najbardziej „zimne” meble i surowa aranżacja uzyskają nowy, ciepły, relaksujący wygląd. Tak przygotowany kącik do czytania aż zaprasza do zatopienia się w literackich nowościach!

Kącik do czytania dla dzieci

Takie same zasady względem natężenia światła dotyczą urządzania miejsca do czytania i nauki dla dzieci. Pamiętaj, że źródło światła powinno zostać umieszczone zawsze po przeciwnej stronie niż ręka, którą pisze maluch. Czyli jeśli dziecko jest praworęczne, panel świetlny LED do czytania lub lampka LED powinny być umieszczone po stronie lewej. Jeśli dziecko lubi czytać w łóżku, zadbaj o to, by źródło światła znajdowało się możliwie daleko za jego plecami. Kącik do czytania dla dzieci powinien być na tyle prosty, by maluch nie rozpraszał swojej uwagi od książki na inne przedmioty, czyli np. zabawki, monitor itp.

Jak widzisz, kącik do czytania, zanim posłuży Ci do maksymalnego relaksu, musi być skrupulatnie zaplanowany. Jeżeli interesuje Cię wysokiej jakości, profesjonalne oświetlenie LED – koniecznie sprawdź ofertę naszego sklepu, Znajdziesz w niej profesjonalne panele LED, żarówki, taśmy LED i wiele innych akcesoriów pozwalających na bezpieczny montaż oświetlenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl