Oświetlenie LED - Sklep Internetowy Ocrana.pl


  • Realizujemy indywidualne wyceny nawet te skomplikowane

  • Dzielimy się sporym doświadczeniem
    w oświetleniu LED

  • Instalacja oświetlenia będzie prosta

  • Działamy szybko i skutecznie

  • Gwarancja zwrotu towaru jest u nas standardem

Jak oświetlić dom na zewnątrz ? O czym pamiętać przy jego planowaniu

 

Oświetlenie zewnętrzne domu to jeden z niezbędnych elementów wykończenia, który pełni istotną funkcję praktyczną w postaci poprawienia widoczności wokół posesji. Nie jest to jednak jego jedyne zastosowanie. Lampy zewnętrzne nadają również bryle budynku wyjątkowego, efektownego wyglądu - pełnią funkcję dekoracyjną. Jeżeli zastanawiasz się właśnie, jakie oświetlenie na zewnątrz domu się zdecydować – koniecznie przeczytaj nasz artykuł! Pomożemy Ci wybrać dobre lampy zewnętrzne do domu, które będą optymalnym, energooszczędnym źródłem światła.

Oświetlenie zewnętrzne domu – jakie pełni funkcje?

Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne domu już od dawna wykracza jedynie poza swoje główne zastosowanie. Aktualnie, poza oferowaniem dobrego źródła światła ma również za zadanie dekorować nieruchomość i subtelnie podkreślać jej projekt. Oświetlenie budynku zewnętrzne warto zaplanować już na samym etapie aranżowania wykończenia domu. Powinno być spójne z projektem Twojej nieruchomości i jeśli masz ogród – z elementami jego oświetlenia. Brzmi skomplikowanie? Wcale takie nie jest!

Producenci lamp zewnętrznych i systemów oświetleniowych wykorzystują nowoczesne technologie dostępne w wielu formach. Dzięki temu możesz zdecydować się np. na klasyczne kinkiety, które idealnie wkomponują się w tradycyjne bryły budynków, ale też masz możliwość wybrać minimalistyczne oświetlenie punktowe, które harmonijnie współgra ze współczesnym, surowym budownictwem. Lampy zewnętrzne na ścianę domu powinny być również ekonomiczne – jakie rozwiązania są zatem obietnicą oszczędności?

Jakie lampy wybrać na oświetlenie domu na zewnątrz?

Jednym z najlepszych rozwiązań na ekonomiczne oświetlenie całego domu jest wykorzystanie technologii LED. To właśnie ona pozwala na osiągnięcie zadowalającego efektu przy jednoczesnym zredukowaniu zużycia energii, co w świetle zapowiadanych podwyżek cen prądu wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Oświetlenie zewnętrzne domu LED pomoże ci uzyskać taki sam efekt oświetlenia, jak przy lampach halogenowych, czy zwykłych żarówkach. LEDy działają jednak zdecydowanie dłużej i co najważniejsze - są niedrogie w eksploatacji. Decydując się na LEDy na zewnątrz domu możesz popuścić wodze fantazji i nie bać się wielu źródeł światła - zależnych lub niezależnych od siebie. Rachunki za prąd nadal będą znacznie niższe niż w alternatywnej wersji - wykorzystania halogenów lub innego rodzaju oświetlenia. Oświetlenie zewnętrzne na dom przybiera wiele form:

  • Lamp zewnętrznych w formie kinkietów mocowanych do elewacji
  • Oświetlenia punktowego w formie reflektorów

Jeżeli zaś planujesz również zaprojektowanie oświetlenia w ogrodzie, masz również do wyboru rozwiązania w postaci:

  • Nowoczesnych naświetlaczy LED
  • Lamp słupkowych
  • Opraw najazdowych, które montuje się bezpośrednio w gruncie

Jeżeli już dotarłeś do momentu, w którym opisujemy możliwe rozwiązania – koniecznie dowiedz się jeszcze, gdzie warto zamontować wymienione źródła światła.

Gdzie zamontować lampy zewnętrzne?

Tak naprawdę nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Wiele bowiem zależy od projektu Twojego domu. Jeśli jesteś jeszcze na etapie planowania budowy, masz nieco więcej możliwości niż w sytuacji, w której dokonujesz po prostu wymiany zamontowanych już lamp zewnętrznych. Nie bez znaczenia jest również budżet jakim dysponujesz i jeśli decydujesz się na modernizację – zakres prac na jakie jesteś przygotowany.

Reflektory stosuje się najczęściej na elewacji domu, zwykle w dolnej części ściany, ale nie tylko! Możliwy jest również ich montaż na spodniej części dachu, czyli tzw. podbitce.

Kinkiety zewnętrzne odporne na działanie czynników atmosferycznych stosuje się natomiast przy furtce, przy tarasie, obok bramy garażowej i podobnie, jak reflektory – na elewacji budynku - zwykle w centralnej jej części.

Czy oświetlenie zewnętrzne może być oszczędne?

Wiele osób ogranicza liczbę punktów światła na zewnątrz domu z obawy o koszty związane z wysokim poborem energii. Całkiem niepotrzebnie! Nowoczesne rozwiązania w zakresie oświetlenia zewnętrznego dają wiele ekonomicznych i ekologicznych możliwości.

Oświetlenie na zewnątrz domu LED może być praktyczne i ekonomiczne. Wystarczy przyjrzeć się, chociażby lampom z czujnikiem ruchu, które uaktywniają się dopiero przy wykryciu osoby zbliżającej się w pobliże ich zasięgu. Dzięki temu, że nie pracują jednostajnie i zapalają się tylko wtedy, kiedy jest to konieczne – oszczędzasz prąd. Z kolei oświetlenie domu zewnętrzne LED z czujnikiem zmierzchu pozwoli zaoszczędzić Ci na energii latem, kiedy dni są dłuższe, a zmrok zapada zdecydowanie później. Pamiętaj, że sam wybór dobrej jakości lamp LED jest równie ważny jak dopasowanie dodatkowych, przykładowych rozwiązań.

Zakup wysokiej jakości, energooszczędnych lamp LED w połączeniu z dopasowanymi do nich odpowiednimi rozwiązaniami (czujnikami itp.) jest związany z początkowo wyższą inwestycją. Jednak musisz wiedzieć, że jest to koszt, który bardzo szybko się zwraca i co najważniejsze – jest wyraźnie odczuwalny w comiesięcznych rachunkach.

Jeżeli zależy Ci na tym, aby oświetlenie zewnętrzne domu było nie tylko piękne i praktyczne, ale również ekonomiczne – sprawdź naszą ofertę. Nasz sklep z oświetleniem LED oferuje nowoczesne panele LED (również do stosowania na zewnątrz), ekonomiczne naświetlacze LED, a także uniwersalne lampy LED, które pomogą Ci wydobyć piękno i podkreślić każdy detal projektu Twojego domu.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl