Oświetlenie LED - Sklep Internetowy Ocrana.pl


 • Realizujemy indywidualne wyceny nawet te skomplikowane

 • Dzielimy się sporym doświadczeniem
  w oświetleniu LED

 • Instalacja oświetlenia będzie prosta

 • Działamy szybko i skutecznie

 • Gwarancja zwrotu towaru jest u nas standardem

Oświetlenie LED z czujnikiem ruchu

Nic nie jest tak ważne w domu jak bezpieczeństwo. Dotyczy to szczególnie okresu jesienno-zimowego, gdy na zewnątrz szybko zapada zmrok, a słońce późno wstaje. Dom wyposażony w lampy LED z czujnikiem ruchu nie tylko zapewnia jego mieszkańcom całkowite bezpieczeństwo, ale również pozwala na osiągnięcie sporych oszczędności. Poniżej odpowiadamy na najważniejsze pytania i wątpliwości związane z lampami na czujnik ruchu.

Gdzie montować oświetlenie z czujnikiem ruchu?

Lampy LED z czujnikiem ruchu dzielą się na solarne oraz zasilane na baterie, zewnętrzne i wewnętrzne. Nie ma więc żadnych przeciwwskazań, by montować je zarówno w środku posesji, jak i wokół niej. Wewnątrz budynku do miejsc, które najbardziej potrzebują takiego oświetlenia należą:

 • Schody

Istnieje specjalnie zaprojektowane oświetlenie schodowe z czujnikiem ruchu i zmierzchu. Lampki schodowe z czujnikiem ruchu to doskonały wybór dla każdego właściciela piętrowego domu – zwłaszcza, gdy mieszkają w nim małe dzieci lub osoby starsze, najbardziej narażone na nieszczęśliwe wypadki. Oprawa schodowa z czujnikiem ruchu znacznie zwiększy ich poczucie bezpieczeństwa w domu.

 • Korytarz

Oświetlenie LED na korytarzu ułatwi nocą drogę do łazienki czy... kuchni (nie ma co kryć, my też lubimy podjadać późną porą!).

 • Hol

Żarówki LED z czujką ruchu są niezbędne w holu. Skutecznie odstraszają potencjalnych włamywaczy, a Ty wracając do domu późną porą nie musisz martwić się o długie szukanie włącznika światła i zakłócanie spokoju śpiących domowników.

 • Piwnica

W piwnicy przechowujemy zwykle najwięcej drobiazgów, o które łatwo się potknąć czy zahaczyć. Z tego powodu jest to jedno z najważniejszych miejsc, w którym powinniśmy umieścić oświetlenie na czujnik ruchu.

 • Garaż

Lampa LED z czujnikiem ruchu zdecydowanie ułatwi wyjście z samochodu, dzięki czemu nie będzie trzeba martwić się ani o potknięcie, ani o zarysowanie pojazdu.

Natomiast w sypialniach, w kuchni oraz w łazience idealne będą z pewnością panele LED, którymi zastąpisz mało praktyczne, tradycyjne żarówki.

Dodatkowy element, który tak naprawdę warto rozważyć w każdym pomieszczeniu, to taśmy LED. Można je umieścić zarówno na ścianach i schodach, jak i wokół akwarium, lustra czy mebli. To bardzo niewielka inwestycja, która całkowicie odmieni wnętrze pomieszczenia, gdy najdzie Cię ochota na klimatyczny wieczór w domu.

W kwestii oświetlenia zewnętrznego użytkownicy najczęściej decydują się na lampy zakładane na elewację lub lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu. Wybierając miejsce montażu oświetlenia zewnętrznego należy pamiętać, by nie montować go w pobliżu innych źródeł światła, a także w zasięgu dzieci ani włamywaczy.

Jak poprawnie zamontować sensory ruchu

Montaż oświetlenia z czujnikami ruchu jest bardzo łatwy i każdy może sobie z nim poradzić. Najważniejsze, by zacząć od odcięcia dopływu prądu w danym miejscu. Następnie wystarczy przygotować lampę i potrzebne narzędzia. Typowo do montażu przydatne są:

 • młotek,
 • śrubokręt,
 • mocowania do styropianu,
 • klucz oczkowy,
 • klucz torx,
 • ołówek.

Należy zacząć od zaznaczenia na ścianie ołówkiem umiejscowienia otworów montażowych lampy. Później w te miejsca przy pomocy młotka trzeba wbić mocowania i dokręcić je kluczem torx. Na koniec powinno się dołożyć uchwyty mocowania lampy i starannie je dokręcić. Jednak w zależności od firmy schematy postępowania mogą się od siebie odrobinę różnić, dlatego ważne jest, by zapoznać się z instrukcją dołączoną do lampy.

Zalety lamp z czujnikiem ruchu

Gdybyśmy chcieli jak najzwięźlej określić zalety lamp z sensorami ruchu, powiedzielibyśmy, że ułatwiają one życie na wielu płaszczyznach:

 • Po pierwsze, tak jak już zostało wspomniane, lampy z czujnikiem ruchu to wielki krok w kierunku bezpieczeństwa zarówno w domu, jak i wokół niego. Dzięki takim lampom zapobiegamy wypadkom na terenie posesji i czynimy codzienne funkcjonowanie dzieci bezpieczniejszym.

 • Dodatkowo, oświetlenie z czujkami ruchu to skuteczny straszak przeciwko intruzom. Sąsiedzi, którzy wiedzą o naszej nieobecności, też z pewnością zwrócą uwagę na zapalone światło na posesji i w razie potrzeby wezwą pomoc.

 • Oświetlenie LED obecnie cieszy się największą popularnością, ponieważ jest wyjątkowo energooszczędne. Pobór prądu przez lampy LED jest kilkukrotnie niższy, a ich żywotność znacznie wyższa niż w przypadku klasycznych żarówek.

 • Takie oświetlenie może być też niezwykle estetyczne dzięki możliwości wyboru wyglądu lampy, barwy światła i tym podobnych. Finalnie dom ma szansę zyskać zupełnie nową, klimatyczną atmosferę.

Podsumowanie

Oświetlenie LED z czujnikami ruchu cechuje bardzo długa lista korzyści z perspektywy ich użytkownika. Począwszy od poczucia bezpieczeństwa, jakie nadaje posesji, przez wyjątkową energooszczędność i długą żywotność, aż po walory estetyczne. Jakby tego było mało, instalacja takich lamp jest niezwykle łatwa i zajmuje zaledwie kilka minut. Nie bez powodu jest to coraz częstszy wybór wśród właścicieli różnych lokali. Oświetlenie z sensorami ruchu chroni Twój dom nawet, gdy Cię w nim nie ma!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl