Oświetlenie LED - Sklep Internetowy Ocrana.pl


  • Realizujemy indywidualne wyceny nawet te skomplikowane

  • Dzielimy się sporym doświadczeniem
    w oświetleniu LED

  • Instalacja oświetlenia będzie prosta

  • Działamy szybko i skutecznie

  • Gwarancja zwrotu towaru jest u nas standardem

Oświetlenie LED do Salonu - 5 praktycznych porad

Każdy dom ma pomieszczenie, przy którego projekcie warto rozważyć oświetlenie LED do salonu. Pokój ten musisz zaprojektować w taki sposób, by wykorzystać w nim jak najwięcej praktycznych rozwiązań. Ma na to wpływ nie tylko rozłożenie mebli i sprzętów, ale też wybór odpowiedniego oświetlenia, w tym lamp ledowych, które będzie spełniało wyznaczone funkcje.

Planowanie oświetlenia w salonie

Wyboru lamp, które nie tylko doświetlą, ale też uatrakcyjnią wnętrze salonu, najlepiej dokonać już na etapie projektowania całej przestrzeni. Dzięki temu z łatwością znajdziesz lampy, które spełniają podstawowe funkcje i wpisują się w wystrój Twojego salonu. W przypadku każdego pokoju, światło główne powinno być dostarczane przez lampy wiszące na środku sufitu. Jednak w zależności od przeznaczenia i charakteru danego pomieszczenia, można zdecydować się na stylowe lampy stojące, które oświetlą kącik do czytania, czy stolik kawowy, a resztę salonu doświetlić lampami ledowymi do salonu. Można je zastosować na wiele sposobów, na przykład:

  • podświetlając sufit,
  • oświetlając meble,
  • umieszczając za telewizorem.

Przed zdecydowaniem się na wybraną formę, zapoznaj się z poradami, które ułatwią Ci wybór oświetlania LED do salonu, dzięki czemu uzyskasz efekt o jakim marzysz.

Jaką barwę światła wybrać?

Każde światło, niezależnie od rodzaju ma określoną barwę. Oświetlenie salonu LED również może różnić się pod tym względem. Taśma LED to produkt, który jest dostępny zarówno w ciepłych, jak i zimniejszych kolorach. To Ty decydujesz, które wybierzesz.

Barwa ciepła

Pamiętaj, że w przypadku ciepłego koloru na ścianie, w Twoim salonie lepiej sprawdzą się lampy LED o mniejszej mocy — na przykład 2200 lub 4000 Kelwinów. Na pewno będzie to dobre rozwiązanie w przypadku drewna jako materiału dominującego w Twoim salonie.

Barwa zimna

Masz bardziej nowoczesne wnętrze, w którym, zarówno na ścianach, jak i poza nimi, dominują chłodne kolory? Decydując się na oświetlenie LED do salonu, wybierz taśmy w chłodniejszej barwie — z wyższym czynnikiem Kelwinów. Wartość ta może wynosić nawet 6000K.

Podświetlany sufit

Jedną z możliwości montażu oświetlenia LED jest wykorzystanie go w funkcji podświetlenia sufitu. Możesz to zrobić na kilka sposobów.

Gzymsy LED

Aby wykorzystać panele LED sufitowe, najlepiej zamontować je w suficie podwieszanym. Czym on jest? Mogą tworzyć go wnęki lub gzymsy LED, które zamontujesz pod sufitem, tak by od jego strony móc przykleić taśmę LED. Uzyskane w ten sposób odbicie światła nie tylko oświetli salon, ale będzie ciekawym efektem wizualnym.

Zabudowy karnisza

W podobny sposób można ozdobić zabudowę karnisza. Oświetlenie sufitu LED montujesz w tym wypadku za listwą, której zadaniem jest maskowanie karniszu. Tworzy to bardzo nastrojowy efekt, który można wzmocnić, dobierając modne zasłony pasujące do Twojego wnętrza.

Podświetlenie krawędzi ściany

Ciekawe rozwiązanie można też uzyskać, umieszczając taśmę LED przy krawędziach ściany. W ten sposób dzięki oświetleniu wyróżnisz pewną przestrzeń, a jednocześnie uzyskasz nietypową, nowoczesną dekorację.

Dekoracyjne oświetlenie mebli

Ledy w salonie można zamontować nie tylko na suficie. Ocrana oferuje profile LED, które z łatwością umieścisz w taki sposób, by oświetlić meble.

Oświetlenie półek

Nowoczesne lampy LED możesz wykorzystać w celu wyeksponowania pewnych elementów, które znajdują się na półkach w Twoim salonie. Wystarczy, że kupioną taśmę zamontujesz przy wybranej krawędzi wewnątrz szafy, a wystawione książki czy zastawa stołowa staną się niepowtarzalną ozdobą salonu.

Oświetlenie pod i nad meblami

Ciekawy efekt wizualny uzyskasz też, umieszczając panele LED pod i nad meblami. W ten sposób wyjątkowego wyglądu nadasz całej szafce lub nawet systemowi mebli, który masz w swoim salonie. Oświetlenie LED można też zamontować nad regałem czy przy szafce na której stoi sprzęt elektroniczny.

Oświetlenie za telewizorem

Oświetlenie LED do salonu może być jeszcze bardziej praktyczne. Umieszczając taśmę LED za telewizorem, poprawisz jakość oglądania. Minimalizując kontrast między poświatą od telewizora a nieoświetloną ścianą, odciążysz swoje oczy.

Dekoracyjne oprawy lamp

Niepowtarzalny, a zarazem bardzo funkcjonalny efekt osiągniesz, decydując się na uzupełnienie sufitowych taśm LED do salonu, o najbardziej użyteczne rozwiązanie, czyli zainstalowanie większych lamp z dekoracyjnymi oprawami. Oprawy do żarówek LED dostępne w Ocrana to nowoczesne tuby, reflektory, które można regulować i inne propozycje.

Zastanawiasz się nad wyborem światła LED do salonu? Lampy ledowe sprawdzą się doskonale w roli oświetlenia sufitu, mebli, a także za telewizorem. Dzięki ich zamontowaniu nie tylko uzyskasz ciekawy efekt dekoracyjny, oświetlisz pomieszczenie, ale też wpłyniesz na obniżenie rachunków za prąd.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl