Oświetlenie LED - Sklep Internetowy Ocrana.pl


 • Realizujemy indywidualne wyceny nawet te skomplikowane

 • Dzielimy się sporym doświadczeniem
  w oświetleniu LED

 • Instalacja oświetlenia będzie prosta

 • Działamy szybko i skutecznie

 • Gwarancja zwrotu towaru jest u nas standardem

Oświetlenie LED do akwarium - zalety

Jak oświetlić akwarium?

Odpowiednie oświetlenie to podstawa prawidłowego rozwoju rybek oraz roślin hodowanych w akwarium. Zapewne każdy akwarysta wie, że światło jest niezbędne w procesie fotosyntezy. Oświetlenie w akwarium powinno być maksymalnie zbliżone do warunków występujących w środowisku naturalnym.

Kupując oświetlenie do akwarium należy pamiętać o tym, żeby natężenie światła było dostosowane do:

 • wielkości akwarium,
 • potrzeb danego gatunku roślin czy rybek.

W przypadku oświetlenia akwarium roślinnego do 100 litrów (o wysokości do 50 cm) przyjmuje się, że minimalna ilość światła wynosi od 0,3 do 0,7W na litr wody. W przypadku akwarium o pojemności 150 czy 200 litrów będzie to proporcjonalnie więcej.

Zalety LED-ów do akwarium roślinnego i z rybkami

Jednym z rozwiązań rekomendowanych akwarystom są LED-y do akwarium. Ich bogaty wybór powoduje, że bez problemu można dobrać rozwiązanie odpowiednie dla konkretnych rybek czy roślin. Takie, które pozwoli im na prawidłowy rozwój.

Warto dodać, że na rynku dostępne są taśmy LED o różnej barwie światła białego:

 • ciepłej,
 • neutralnej,
 • zimnej.

LED-y do akwarium mogą być wykorzystywane jako oświetlenie:

 • główne,
 • dodatkowe.

 

LED-y nie nagrzewają się tak jak tradycyjne żarówki

W kontekście akwariów warto zwrócić uwagę na to, że diody LED nie nagrzewają się tak jak tradycyjne żarówki. To bardzo ważne, ponieważ odpowiednia temperatura ma niebagatelny wpływ na prawidłowy rozwój hodowanych rybek czy roślin. Nagrzewająca się zwykła żarówka może doprowadzić do sytuacji, kiedy woda będzie zbyt ciepła. LED-y się nie nagrzewają, co eliminuje ryzyko przegrzania wody.

Wieloletnia żywotność LED-ów

Taśmy LED wyróżniają się zdecydowanie dłuższą żywotnością niż tradycyjne żarówki. Raz zamontowana taśma może być użytkowana nawet przez kilkanaście lat. Ich zaletą jest również to, że nie przestają nagle świecić, kiedy się przepalą, tylko stopniowo tracą moc – święcą coraz słabiej. Dzięki temu akwarysta ma czas na zakup nowej. Akwarium nie pozostaje z dnia na dzień bez oświetlenia.

Niższe rachunki za prąd dzięki oświetleniu ledowemu

Największą zaletą LED-ów jest jednak to, że zużywają mniej energii niż tradycyjne żarówki czy świetlówki. Co oczywiste, wiąże się to z niższymi rachunkami za prąd. Co prawda zakup oświetlenia ledowego jest droższy, jednak w dłuższej perspektywie czasu wydatek ten z całą pewnością się zwróci, właśnie w postaci niższych rachunków za energię elektryczną.

Taśma LED RGB - dodatkowe wrażenia wizualne

LED-y do akwarium to także niesamowite efekty wizualne. Ciekawym rozwiązaniem są taśmy LED RGB, które mogą świecić różnymi kolorami, na przykład zielonym, niebieskim, fioletowym. Dzięki temu akwarium będzie się prezentować jeszcze piękniej niż dotychczas.

Barwa oświetlenia zmieniania jest za pomocą łatwego w obsłudze sterownika. Przy jego pomocy można również regulować natężenie światła, dostosowując je do potrzeb rybek lub roślin.

Zakup oświetlenia LED do akwarium w sklepie online

Decydując się na oświetlenie ledowe do akwarium warto zapoznać się w ofertami sklepów internetowych, gdzie można kupić gotowe zestawy LED. Korzystając z takiej oferty otrzymamy wszystkie niezbędne elementy, które będzie można od razu zamontować – szybko i łatwo. To bardzo ważne w przypadku osób, które nie wiedzą, jak zrobić taki zestaw samemu.

Ciekawym rozwiązaniem jest również oferta oświetlenia na wymiar, na indywidualne zamówienie klienta. Dzięki temu LED-y będą idealnie dopasowane do konkretnego akwarium.

Szukając najlepszej oferty warto również porównać sobie ceny, koszty i terminy wysyłki, a także opinie na temat danego sklepu.

Nowoczesne oświetlenie dla nowoczesnych akwarystów

LED-y to rozwiązanie, które zyskuje coraz większość popularność wśród akwarystów i nie ma co się temu dziwić. Poza walorami czysto praktycznymi pozwalają one bowiem uatrakcyjnić wizualnie akwarium. To rozwiązanie ekonomiczne, bezpieczne oraz nowoczesne. Dla nowoczesnych akwarystów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl