Oświetlenie LED - Sklep Internetowy Ocrana.pl


 • Realizujemy indywidualne wyceny nawet te skomplikowane

 • Dzielimy się sporym doświadczeniem
  w oświetleniu LED

 • Instalacja oświetlenia będzie prosta

 • Działamy szybko i skutecznie

 • Gwarancja zwrotu towaru jest u nas standardem

Oświetlenie, które nie męczy oczu

Nie będzie chyba dla nikogo zaskoczeniem, że najzdrowszym i najbezpieczniejszym dla oczu oświetleniem jest naturalne światło słoneczne. Nie trzeba przy nim wytężać wzroku, dzięki czemu oczy nie męczą się tak szybko jak przy oświetleniu sztucznym. Uznaje się również, że światło słoneczne pozwala na regenerację zmęczonych oczu. Prawda jest jednak taka, że większość czasu spędzamy przy oświetleniu sztucznym. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego oświetlenia do domu czy pracy. Odpowiedniego, czyli niemęczącego oczu i bezpiecznego dla wzroku. Jakie światło jest zdrowe dla oczu? Jak wybrać oświetlenie bezpieczne dla wzroku?

Oświetlenie niemęczące oczu, czyli jakie?

Wiemy już, jakie światło jest bezpieczne dla oczu i nie psuje wzroku. Wiemy też, że z oczywistych względów dostęp do naturalnego światła słonecznego jest ograniczony. W jaki sposób możemy je zastąpić? Jakie oświetlenie do domu wybrać, żeby było zdrowe dla oczu? Na co zwrócić uwagę kupując żarówki?

Barwa światła

Dobrym rozwiązaniem jest oświetlenie LED. Decydując się na żarówki ledowe musimy jednak pamiętać o tym, żeby zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów. Jednym z najważniejszych czynników jest barwa światła, którą oznacza się w kelwinach (K). Dostępne są trzy warianty:

 • barwa ciepła (poniżej 3300 K),
 • barwa neutralna (3300-5300 K),
 • barwa zimna (powyżej 5300 K).

Jeśli chodzi o zdrowie naszych oczu, to najlepsza jest barwa neutralna, która jest najbardziej zbliżona do światła naturalnego. Jest ona przyjazna dla oczu i niemęcząca wzroku.

Kupując żarówki ledowe czy zestaw oświetleniowy LED możemy natknąć się na inny sposób oznaczenia barwy emitowanego przez nie światła, a mianowicie:

 • WW - barwa biała ciepła (Warm White),
 • CW - barwa biała zimna (Cool White),
 • CDL - barwa zbliżona do światła naturalnego, dziennego (Cool DayLight).

Wskaźnik oddawania kolorów

Szukając oświetlenia, które będzie bezpieczne dla wzroku, warto również zwrócić uwagę na coś takiego jak wskaźnik oddawania kolorów (Ra). Parametr ten informuje o stopniu odwzorowywania barw oświetlanych przedmiotów. Im wyższa wartość wskaźnika Ra, tym kolor oświetlanego przedmiotu będzie bardziej zbliżony do rzeczywistego. Maksymalna wartość wskaźnika oddawania kolorów to 100 Ra. W domu wystarczy żarówka o wskaźniku 80 Ra.

LED - energooszczędne oświetlenie bezpieczne dla zdrowia

Ledy to nie tylko oświetlenie, które jest bezpieczne dla oczu. Ta nowoczesna technologia posiada wiele innych zalet. Żarówki wykonane w technologii LED:

 • są energooszczędne,
 • mają bardzo długi okres eksploatacji.

Kupując je dbamy więc nie tylko o nasze zdrowie, ale także stan finansów domowych. Stosowanie ledów pozwala bowiem w znacznym stopniu obniżyć rachunki za prąd. Dodatkowo, żarówki LED nie przepalają się tak często jak tradycyjne. Dzięki temu nie musimy co chwilę kupować nowych.

Wybierając do domu oświetlenie niemęczące oczu dbamy nie tylko o nasze zdrowie. Wybór odpowiednich żarówek sprawia również, że w danym pomieszczeniu czujemy się komfortowo. Dzięki temu w naszym domu będzie się chciało mieszkać.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl