Oświetlenie LED - Sklep Internetowy Ocrana.pl


 • Realizujemy indywidualne wyceny nawet te skomplikowane

 • Dzielimy się sporym doświadczeniem
  w oświetleniu LED

 • Instalacja oświetlenia będzie prosta

 • Działamy szybko i skutecznie

 • Gwarancja zwrotu towaru jest u nas standardem

Oświetlenie biurka gracza, czyli jak zrobić biurko gamingowe?

Niezbędnym dodatkiem do każdego biurka jest odpowiednie oświetlenie. Kiedyś służyło ono wyłącznie dobrej widoczności komputera, klawiatury i innych akcesoriów znajdujących się w obszarze mebla. Obecnie użytkownicy mają dużo szerszy zakres potrzeb związanych z oświetleniem, chociażby wrażenia estetyczne. Na szczęście technologia temu sprzyja. Dziś mamy bogaty wybór oświetlenia biurka z komputerem, które jest zarówno funkcjonalne, efektowne, jak i energooszczędne. Jak zrobić biurko dla gracza, by uzyskać najlepszy efekt? Podpowiadamy w artykule.

Jak zrobić biurko gamingowe?

Gdy gamer zadbał już o podstawowe wyposażenie biurka, takie jak komputer, monitor, myszka, klawiatura i słuchawki, pozostają jeszcze elementy, które będą dodatkowo wzmagać emocje przeżywane podczas praktykowania ulubionego hobby.

Nie bez przyczyny sprzęty, które popularnie nazywamy “gamingowymi”, charakteryzują się licznymi elementami podświetlanymi. Choć światło może wydawać się dość oczywistym i błahym dodatkiem, w praktyce potrafi całkowicie odmienić klimat danego pomieszczenia czy jego wydzielonej części. W związku z tym w odpowiednie oświetlenie warto wyposażyć nie tylko klawiaturę i myszkę, ale także cały obszar biurka. Taka aranżacja przestrzeni dostarczy każdemu graczowi dawki dodatkowych wrażeń.

Lampy LEDowe do biurka, czyli jak zrobić biurko dla gracza

Najlepszym rodzajem oświetlenia, w jakie można obecnie zainwestować, są LEDy w różnej formie.

Nowoczesne technologie pozwalają synchronizować światła LEDowe z grą. Do wyboru mamy rozmaite warianty kolorystyczne, w tym RGB lub RGBW. Co więcej, LEDowe diody występują w tak wielu formach, że z łatwością zamontujemy je dokładnie tam, gdzie chcemy.

Nie można nie wspomnieć o energooszczędności tego typu oświetlenia, a także o jego niskiej emisji ciepła, możliwości rozjaśniania i ściemniania, długiej żywotności czy szerokim wachlarzu zastosowań. Z wymienionych argumentów jasno wynika, że oświetlenie LED to najlepszy wybór do biurka gamingowego.

Oświetlenie biurka gracza - rodzaje oświetlenia LED

Decydując się na oświetlenie LED, mamy możliwość wyboru spośród jego różnych form. Do głównych rodzajów należą:

Wariantem, który pozwala na największą elastyczność w montażu, są zaś taśmy LED. Stanowią one szereg diod na pasku z warstwą samoprzylepną. W związku z tym możemy przykleić je, gdziekolwiek zechcemy (wystarczy, że kabel będzie dosięgał źródła zasilania).

Gdzie zamontować LEDy do biurka?

 • Dobrym pomysłem jest przyklejenie taśmy LED pod półką wiszącą nad biurkiem. W ten sposób światło będzie padało w dół, oświetlając tym samym cały blat.

 • Twoje biurko stoi przy ścianie z tablicą korkową lub magnetyczną? Naklej pasek przy granicy ze ścianą, a też stanie się widoczna.

 • Kolejna możliwość to umieszczenie taśm LED na krawędziach blatu. W takim układzie paski będą uwidaczniały klawiaturę.

 • Kiedy zaś zamontujesz taśmy w szufladach, odszukiwanie potrzebnych przedmiotów stanie się znacznie łatwiejsze. Są to opcje dla osób, którym zależy nie tylko na wrażeniach estetycznych, ale również na funkcjonalności oświetlenia biurka.

 • Jeśli zaś taśmy okażą się niewystarczające, z łatwością możesz nabyć również praktyczne lampy LED biurkowe o tak samo niskim poborze prądu.

Kontrolery LED

Ważną funkcjonalnością taśm LED jest możliwość sterowania nimi w sposób zdalny. Specjalne sterowniki LED pozwalają na wygodne kontrolowanie światła bez konieczności wyciągania zasilacza z sieci. Istnieją także modele, dzięki którym użytkownicy mogą sterować oświetleniem z pozycji komputera lub aplikacji mobilnej. Niektóre z nich dodatkowo umożliwiają konfigurację specjalnych timerów, włączających i wyłączających taśmy o dowolnych porach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl