Oświetlenie LED - Sklep Internetowy Ocrana.pl


  • Realizujemy indywidualne wyceny nawet te skomplikowane

  • Dzielimy się sporym doświadczeniem
    w oświetleniu LED

  • Instalacja oświetlenia będzie prosta

  • Działamy szybko i skutecznie

  • Gwarancja zwrotu towaru jest u nas standardem

Oświetlenie alejek przed domem

Oświetlenie zewnętrzne domu jest bardzo ważne. Ma ono wpływ nie tylko na podniesienie walorów estetycznych swojej posesji, ale przede wszystkim zwiększa poczucie bezpieczeństwa i umożliwia poruszanie się przed domem i po alejkach w Twoim ogrodzie nawet po zapadnięciu zmroku. Obie te funkcje można jednak połączyć, wybierając funkcjonalne i modne oświetlenie alejek. Jak zbudować instalację LED w ogrodzie? Kiedy najlepiej zaplanować montaż? Sprawdź!

Kiedy planować montowanie lamp LED wzdłuż alejek?

Oświetlenie przed domem zawsze wymaga rozprowadzenia i wcześniejszego zaprojektowania zaprojektowania instalacji elektrycznej. Chociaż lampy LED na zewnątrz domu słyną z niskiego poboru energii elektrycznej, muszą być podłączone do instalacji. Montowanie lamp LED w ogrodzie i przy alejkach wokół domu można zaplanować w zasadzie w każdym momencie. Najłatwiej i najmniej inwazyjnie np. dla infrastruktury zielonej Twojego ogrodu, będzie zaplanowanie montaż oświetlenia jeszcze w czasie budowy domu – np. przed położeniem trawnika i posadzenia krzewów.

Inwazyjność montażu lamp LED jest oczywiście uzależniona od ich rodzajów i typu planowanego montażu. Oczywiście możesz zawsze skorzystać z lamp LED zasilanych energią słoneczną, które nie wymagają wcześniejszego położenia instalacji elektrycznej, jednak z pewnością nie będą tak funkcjonalne i mocne, jak lampy podłączone do zasilania. Chociaż nowoczesne oświetlenie LED domu na zewnątrz nie wymaga ogromnych rewolucji w Twoim ogrodzie, do poprowadzenia kabli konieczne będzie wykopanie niewielkich rowków. Musisz mieć to na uwadze przy planowaniu oświetlenia alejek i oświetlenia przed domem.

Jak zbudować instalacje LED w ogrodzie?

Lampy LED na zewnątrz domu są główną częścią projektu, którą widzisz. Jednak poza samym wyborem lamp, musisz zadbać również o zakup wszystkich niezbędnych do montażu instalacji produktów, takich jak np. kable, czujniki zmierzchu, czujniki ruchu, moduły LED, taśmy LED, kable, żarówki LED i wiele innych elementów. Pamiętaj o tym, żeby przy wyborze samych lamp LED do ogrodu i kompatybilnych elementów instalacji, zwracać uwagę na to, czy są przeznaczone do stosowania na zewnątrz. Muszą być odporne na działanie wilgoci i innych czynników atmosferycznych. Lampy, które mają zapewniać oświetlenie alejek przed domem i w ogrodzie powinny mieć klasę ochrony IP67, lub IP68. Jeśli kupujesz gniazdko zewnętrzne, celuj w modele z ochroną IP44 i więcej.

Instalacja 230V

Duże lampy stojące, mogą być podłączone do rozprowadzonych w gruncie przewodów. Wbrew pozorom są jednym z łatwiejszych w montażu typów oświetlenia. Podłącza się je do wyprowadzonych kabli o napięciu sieciowym 230V.

Instalacja 24V lub 12V

Lampy, które mają być zamontowane w nawierzchni najazdowe, czyli po prostu twardym gruncie, najkorzystniej jest zasilić instalacją elektryczną z obniżonym napięciem o wartości 24V lub 12V. Ten typ napięcia świetnie się sprawdzi również w przypadku, w którym planujesz oświetlić oczko wodne. Możesz również postawić na napięcie 230 i 12V. Nazywa się je układem mieszanym. Dzięki temu możesz łatwo regulować wysokość napięcia w określonych obwodach instalacji.

Sposób montażu lamp i akcesoriów

Oświetlenie domu na zewnątrz może być bardzo różnorodne. Inaczej montuje się lampy stojące, a inaczej wbudowane w ziemię lampy najazdowe (np. przy wjeździe do garażu). W zależności od wyboru metody i typu oświetlenia, proces instalacji będzie mniej, lub bardziej czasochłonny. Tym bardziej, jeśli planujesz wyposażyć swoje lampy w czujniki ruchu, lub czajniki zmierzchu. Wykonywać go powinien elektryk z uprawnieniami!

Zabawa formą i kształtem lampek, w celu zachowania spójności z resztą ogrodu

Najprzyjemniejszym i najbardziej wdzięcznym elementem planowania oświetlenia przed domem, jest wybór lamp zewnętrznych. Dzięki dostępowi do wielu różnorodnych typów lamp i lampek możesz mieć pewność, że znajdziesz takie rozwiązanie, które doskonale będzie współgrać z Twoim indywidualnym zamysłem aranżacyjnym. Nowoczesne lampy LED mogą przybierać postać energooszczędnych lamp stojących, wbudowanych w ziemię lamp najazdowych i modnego oświetlenia punktowego, które daje dobre źródło światła i jednocześnie jest oszczędne w formie.

W naszej ofercie znajdziesz wszystko to, co jest niezbędne do realizacji przedsięwzięcia, jaką jest oświetlenie LED domu na zewnątrz. Oferujemy nie tylko lampy LED, ale również trwałe oprawy do żarówek LED, same żarówki LED, moduły LED,  czujniki i wiele innych akcesoriów. Postaw na bezpieczne i energooszczędne oświetlenie w swoim ogrodzie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl