Oświetlenie LED - Sklep Internetowy Ocrana.pl


 • Realizujemy indywidualne wyceny nawet te skomplikowane

 • Dzielimy się sporym doświadczeniem
  w oświetleniu LED

 • Instalacja oświetlenia będzie prosta

 • Działamy szybko i skutecznie

 • Gwarancja zwrotu towaru jest u nas standardem

Jakie światło do salonu - ciepłe czy zimne?

Salon to pomieszczenie, w którym spędzamy zazwyczaj najwięcej czasu przebywając w domu. Z tego względu niezwykle ważne jest jego oświetlenie. To, na jakie oświetlenie się zdecydujemy, jaką temperaturę barwową zastosujemy, będzie mieć bowiem wpływ nie tylko na wygląd i estetykę pokoju, ale także na nasze samopoczucie. Jakie światło do salonu wybrać - ciepłe, czy zimne? Na co zwrócić uwagę kupując lampy i żarówki do salonu?

Wybierz najlepsze oświetlenie do swojego salonu

Salon to centrum aktywności domowej. W pomieszczeniu tym wykonujemy codziennie wiele różnych czynności. Jemy, oglądamy telewizję, bawimy się lub pracujemy na komputerze, czytamy książki, spotykamy się ze znajomymi, relaksujemy się po ciężkim dniu pracy. Każda z tych czynności wymaga odpowiedniego oświetlenia. Powinniśmy dobrać taką temperaturę barwową, która nie będzie nas męczyć. Taką, dzięki której przebywanie w salonie będzie dla nas przyjemnością, będzie w pozytywny sposób oddziaływać na nasze samopoczucie.

Energooszczędne oświetlenie LED w salonie

Coraz popularniejszym rozwiązaniem są ledy w salonie. Oświetlenie LED posiada bowiem wiele zalet. Najważniejsze z nich to:

 • energooszczędność,
 • długa żywotność.

Jakie ledy do salonu wybrać? Na początku powinniśmy się zastanowić, do czego będą one nam potrzebne. Co chcemy przy ich pomocy oświetlić. Ledy w salonie mogą bowiem spełniać różne funkcje. Można je wykorzystać jako oświetlenie:

 • główne - do oświetlenia całego pomieszczenia,
 • punktowe - do oświetlenia konkretnego miejsca, na przykład stolika,
 • dekoracyjne - na przykład do podświetlenia regałów.

Każda z tych funkcji wymaga zastosowania innego produktu. Przykładowo, taśmy LED bardzo dobrze sprawdzają się jako oświetlenie dekoracyjne, ale jako główne już niekoniecznie.

Jakie oświetlenie do salonu wybrać? Ciepłe, zimne, czy neutralne?

To, jakie oświetlenie do salonu wybierzemy będzie mieć wpływ na to, jak będziemy się w nim czuć. Będziemy tryskać energią lub wręcz przeciwnie. Nie będziemy mieć na nic ochoty. No może poza spaniem…

Decydując się na oświetlenie LED do salonu mamy do wyboru trzy temperatury barwy białej:

 • białą ciepłą (2800-3200K),
 • białą neutralną (4000-4500K),
 • białą zimną (5000-6500K).

Do salonu, i w ogóle oświetlenia w domu, wybiera się zazwyczaj barwę ciepłą. Dlaczego?

Barwa ciepła sprzyja relaksowi oraz wywiera pozytywny wpływ na nastrój domowników. Sprawia również, że pomieszczenie jest przytulniejsze, nadaje mu fajnego klimatu. W salonie z ledami o ciepłej barwie światła chce się po prostu przebywać.

Żarówki LED z ciepłą barwą światła białego warto stosować wszędzie tam, gdzie będziemy odpoczywać. To idealne rozwiązanie w miejscach przeznaczonych do relaksu oraz takich, w których długo przebywamy. Jednym z takich miejsc jest właśnie salon.

Gdzie kupić oświetlenie LED do salonu?

Ledy do salonu najlepiej kupić w profesjonalnym sklepie z oświetleniem LED. Jednym z najlepszych tego typu miejsc jest sklep internetowy Ocrana. W jego ofercie znajdziemy zarówno kompletne zestawy LED, gotowe do natychmiastowego montażu, jak i poszczególne elementy oświetlenia: żarówki, taśmy, profile, lampy, zasilacze, sterowniki i wiele innych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl