Oświetlenie LED - Sklep Internetowy Ocrana.pl


  • Realizujemy indywidualne wyceny nawet te skomplikowane

  • Dzielimy się sporym doświadczeniem
    w oświetleniu LED

  • Instalacja oświetlenia będzie prosta

  • Działamy szybko i skutecznie

  • Gwarancja zwrotu towaru jest u nas standardem

Jakie oświetlenie na taras wybrać

Zastanawiasz się, jakie oświetlenie na taras wybrać? Nowoczesne rozwiązania są nie tylko efektowne i stylowe, ale też bardzo praktyczne i ekonomiczne. Bo czy nie milej jest spędzić letni wieczór na profesjonalnie oświetlonym tarasie bez obaw o wysokie rachunki za energię elektryczną i zniszczenie lamp przez zmienne warunki atmosferyczne? Jeśli stoisz przed wyborem oświetlenia tarasu, koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Oświetlenie tarasu — od czego zacząć?

Zanim zdecydujesz się jakie oświetlenie na taras wybrać, w pierwszej kolejności zastanów się, czego tak naprawdę potrzebujesz i jakich efektów się spodziewasz. Oświetlenie tarasu powinno być tak rozplanowane, by móc bez problemu spędzić na nim wieczór obserwując cały teren swojego patio. Można również postawić na oświetlenie tylko jednej z części tarasu lub wybrać nowoczesne oświetlenie wbudowane w elewację.

W kolejnym kroku wybierz rodzaj oświetlenia. Współczesne rozwiązania projektowe wysoko na liście pożądanych i co za tym idzie, często wykorzystywanych sposobów na zapewnienie outdoorowego źródła światła, stawiają oświetlenie tarasowe LED. Jest ono nie tylko trwałe i ekonomiczne względem zużycia energii, ale i bardzo elastyczne. Nowoczesne listwy i profile LED mogą bowiem włączać się za pomocą fotokomórki i dzięki zastosowaniu profesjonalnych, odpornych na warunki pogodowe zabezpieczeń – służyć niezawodnie przez cały rok. Jeśli zatem chcesz efektownie oświetlić swój taras – wybierz panele LED i taśmy LED.

Jak wybrać lampy na taras?

Lampy na taras powinny być przede wszystkim odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich, jak np. śnieg, silny wiatr, deszcz, mróz i wysokie temperatury. Niezabezpieczone taśmy LED bardzo źle znoszą działanie wilgoci. Lampy LED na taras powinny być zatem właściwie obudowane. Taśmy LED w specjalnych profilach i panele LED do zastosowania zewnętrznego chronią taśmę przed zawilgoceniem, a co za tym idzie — lampy LED będą świecić maksymalnie długi, deklarowany przez producenta czas.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lamp LED?

Najlepszym rozwiązaniem na trwałe i bezpieczne oświetlenie tarasu są specjalne panele LED. Dostępne w wielu kształtach, emitujących wiele odcieni i poziomów natężenia światła, pozwolą Ci dokładnie zaprojektować ich punkty padania na Twoim tarasie, lub balkonie, Panele musi zamontować fachowiec. Można umieścić je zarówno na elewacji obok tarasu, na podłodze tarasowej, na filarach (pod warunkiem poprowadzenia instalacji) i w wielu innych miejscach. Jeśli decydujesz się na taśmy LED – pamiętaj, że muszą być umieszczone w specjalnym profilu i zabezpieczone przed wilgocią.

Czy LED nadaje się na zewnątrz domu?

Tak, Nie ma przeciwwskazań do stosowania lamp i żarówek LED na zewnątrz. Aby jednak cała instalacja była trwała i bezpieczna, należy postawić, albo na panele LED stosowana na zewnątrz, albo na żarówki LED umieszczone w szczelnych kloszach Można też wybrać delikatne oświetlenie zadaszonej elewacji z wykorzystaniem dobrze zabezpieczonej taśmy LED. Jak sprawdzić, czy dany rodzaj oświetlenie może być stosowany do oświetlenia tarasu?

Wybierając oświetlenie LED na taras, należy zweryfikować, jaki i lampa LED i jej oprawa mają stopień ochrony przed wilgocią. Na rynku dostępne są lampy wodoodporne, które bez problemu można wykorzystać np. jako oświetlenie przybasenowe, czy stylowe oświetlenie oczka wodnego. Jeśli stawiasz na lampy ścienne, które nie będą mocno narażone na działanie wilgoci, w zupełności wystarczy stopień IP44. Jeśli jednak planujesz wybrać oświetlenie podłogi patio, musisz już postawić na mocniejszą ochronę i wybrać np. IP67. Finalnie – oświetlenie tarasowe LED musi być po prostu przeznaczone do stosowania na zewnątrz. Tylko tyle i aż tyle!

Gdzie umieścić źródła światła na tarasie?

Nie ma znaczenia, czy planujesz zawiesić estetyczne lampki – żarówki na taras, czy wbudować w patio profesjonalne lampy LED zewnętrzne - umieścić możesz je tam, gdzie pozwala na to źródło zasilania. Planując budowę lub modernizację oświetlenia na tarasie, balkonie, lub w ogrodzie, musisz zacząć od bazy, czyli poprowadzenia instalacji elektrycznej. W tym celu, poza fachowymi umiejętnościami doświadczonego elektryka, przydadzą Ci się np. gotowe zestawy LED, czujniki ruchu, taśmy LED i wiele innych akcesoriów.

Skoro już wiesz, jakie oświetlenie na taras wybrać, pora na popuszczenie wodzy wyobraźni! Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, jakie oferuje technologia LED, nie masz w zasadzie żadnych ograniczeń projektowych. Pamiętaj tylko, że oświetlenie tarasu ogrodowego, jak i niewielkiego balkonu musi być wykonane profesjonalnie, z wykorzystaniem najwyższej jakości produktów. Tylko to gwarantuje bezpieczeństwo, trwałość i zadowalający efekt!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl