Oświetlenie LED - Sklep Internetowy Ocrana.pl


 • Realizujemy indywidualne wyceny nawet te skomplikowane

 • Dzielimy się sporym doświadczeniem
  w oświetleniu LED

 • Instalacja oświetlenia będzie prosta

 • Działamy szybko i skutecznie

 • Gwarancja zwrotu towaru jest u nas standardem

Jakie oświetlenie LED do łazienki - ciepłe czy zimne?

Urządzanie łazienki wiąże się z licznymi wątpliwościami. Wiele osób zastanawia się, jakie oświetlenie LED - ciepłe czy zimne - wybrać i dlaczego. W dzisiejszym wpisie postaramy się doradzić, jakie LEDy i światło do łazienki sprawdzą się najlepiej i w którym miejscu je zamontować, by cieszyć się z klimatycznego, ale jednocześnie dobrze oświetlonego pomieszczenia.

 

 

 

 

 

 

 

 Barwa światła ma znaczenie! 

Póki na rynku nie pojawiły się:

Nikt nie zastanawiał się, jakie światło wybrać do łazienki, ponieważ zwykłe żarówki oferowały ciepłe barwy, a halogeny i świetlówki przeciwnie - zimne. Obecnie jednak coraz popularniejsze stają się żarówki i diody LED, które mogą generować światło o zróżnicowanej barwie, a każdą z nich ma odpowiedni wpływ na nasz organizm - może nas pobudzać do działania lub przeciwnie, wyciszać. Dlatego też kupujący zastanawiają się, które oświetlenie LED: ciepłe czy zimne zamontować w łazience. Co na ten temat sądzą eksperci?

Światło ciepłe lub zimne, czyli jakie?

Do określania barwy światła stosuje się tzw. temperaturę barwową określaną w stopniach Kelwina. Przyjmuje się, że:

 • światło ciepłe ma temperaturę poniżej 3300 stopni Kelwina,
 • pomiędzy temperaturami 3300 a 5300 występuje światło neutralne,
 • temperatura światła zimnego wynosi powyżej 5300 stopni Kelwina.

Im niższa temperatura, tym światło będzie bardziej żółte, a im wyższa - tym bardziej białe lub niebieskie.

 

Jakie oświetlenie LED do łazienki: ciepłe czy zimne? To zależy

Światło ciepłe czy zimne - które lepiej sprawdzi się w łazience i na jakie żarówki LED do łazienki warto się zdecydować? Tak naprawdę wszystko zależy od naszych osobistych preferencji. Warto jednak pamiętać, że w polskim klimacie zimą i jesienią światło sztuczne jest niezbędne. Szczególnie istotne jest także odpowiednie oświetlenie LED w łazience, w której nie ma okna i tym samym dostępu promieni słonecznych. Tak naprawdę wybór zależy od:

 • aranżacji wnętrza,
 • umiejscowienia danej diody,
 • indywidualnych preferencji domowników.

Światło ciepłe czy zimne - które będzie lepsze do łazienki? Konkretne przykłady

W łazience zazwyczaj znajduje się kilka punktów świetlnych, stąd odpowiedź na pytanie, jakie ledy do łazienki wybrać: ciepłe czy zimne, może być różna, dlatego że:

 • przy lustrze sprawdzi się barwa zimna, zapewniająca naturalne kolory, duży kontrast i odpowiednią widoczność przy porannych czynnościach, w tym makijażu, układaniu fryzury czy goleniu; kupując oświetlenie, warto sprawdzić współczynnik CRI, który w przypadku światła przy lustrze powinien wynosić powyżej 90, dzięki czemu kolory będą wyglądać niemal tak samo, jak w świetle dziennym;
 • jako światło górne, oświetlające pomieszczenie jako całość, najlepiej wybrać żarówki LED o barwie neutralnej; w tym celu można zamontować lampy sufitowe;
 • ciepłe światło pozwala się zrelaksować, odprężyć i zapomnieć o obowiązkach, dlatego w pobliżu wanny warto zastosować światło ciepłe, wpadające w żółte odcienie; taśmy LED o barwie temperaturowej 2700-3500 sprawdzą się także w szafkach, pod półkami, w fugach czy pod wanną.

Barwa światła a aranżacja wnętrza - jakie światło: ciepłe czy zimne do stylowej łazienki?

Nie wiesz, jakie oświetlenie LED: ciepłe czy zimne wybrać do łazienki? Przyjrzyj się aranżacji wnętrza - to klucz do dobrania odpowiedniej barwy żarówek. W stylowych, nowoczesnych oraz minimalistycznych łazienkach utrzymanych w kolorystyce bieli, szarości, grafitu czy czerni najlepiej będzie wyglądało zimne światło. Z kolei jeśli w łazience dominują odcienie beżu, ecru oraz brązu, lepiej będą się prezentować cieplejsze barwy światła.

Odpowiedź na pytanie, na jakie oświetlenie oraz na jakie LEDy do łazienki się zdecydować, zależy od wielu czynników, takich jak wystrój i aranżacja wnętrza, osobiste preferencje i potrzeby oraz lokalizacja żarówek, a także czynności wykonywane w łazience. Do golenia, makijażu i porannej toalety niezbędne jest światło chłodniejsze, dające odpowiednią widoczność, z kolei w strefie domowego SPA czy relaksu zdecydowanie lepiej będą wyglądać ciepłe żarówek czy diody LED. Jeśli chcesz mieć pewność, że dobrze dobierasz barwę taśm czy zestawów LED, pokaż sprzedawcy swoją pomieszczenie na zdjęciu lub skontaktuj się z obsługą sklepu, a stworzysz idealne wnętrze dopasowane do Twoich potrzeb od A do Z.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl