Oświetlenie LED - Sklep Internetowy Ocrana.pl


 • Realizujemy indywidualne wyceny nawet te skomplikowane

 • Dzielimy się sporym doświadczeniem
  w oświetleniu LED

 • Instalacja oświetlenia będzie prosta

 • Działamy szybko i skutecznie

 • Gwarancja zwrotu towaru jest u nas standardem

Jakie oświetlenie do ogrodu wybrać?

Oświetlenie do ogrodu jest bardzo ważnym elementem wykończenia zewnętrznego. Pełni ono kilka funkcji jednocześnie — gwarantuje praktyczne, dobre doświetlenie wybranych miejsc przy rabatach i alejkach ogrodowych, jednocześnie podnosząc walory estetyczne projektu ogrodu. Na rynku jest ogromny wybór oświetlenia zewnętrznego, zatem nic dziwnego, że podjęcie decyzji o zakupie odpowiedniego rozwiązania dopasowanego do Twoich indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych, może być trudne. Jakie oświetlenie do ogrodu wybrać?

Oświetlenie ogrodowe — możliwości i funkcje

Chociaż oświetlenie do ogrodu warto zaplanować jeszcze na etapie projektowania zielonej infrastruktury, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w każdej chwili podjąć działania modernizacyjne i zmienić swoje stare lampy ogrodowe na nowe — lepsze i bardziej ekonomiczne. Oświetlenie do ogrodu, poza praktycznymi zastosowaniami, takimi jak np.:

 • oświetlenie alejek,

 • oświetlenie patio,

 • oświetlenie oczka wodnego,

 • oświetlenie rabat,

może również pełnić funkcję dekoracyjną. Delikatne, punktowe lampy LED efektownie podkreślą skalniak, rabatę, czy każdy inny element misternego projektu Twojego ogrodu.

Jakie oświetlenie do ogrodu wybrać?

Już od kilku lat niemal cały rynek oświetlenia należy do technologii LED. Oświetlenie LED zewnętrzne jest nie tylko atrakcyjnym źródłem nowoczesnego światła o wielu dostępnych barwach i natężeniach, ale ma przede wszystkim wymiar ekonomiczny. Lampy LED do ogrodu pobierają zdecydowanie mniej energii elektrycznej niż np. oświetlenie halogenowe. Oszczędności związane z oświetleniem ogrodu możesz dodatkowo zwiększyć, stawiając na nowoczesne rozwiązania, takie jak np. lampy LED do ogrodu z czujnikiem ruchu, który aktywuje lampę dopiero przy wykryciu zbliżającej się osoby lub pojazdu. To świetne rozwiązanie do oświetlenia podjazdu w ogrodzie lub miejsca znajdującego się bezpośrednio przed domem.

Jakie lampy LED do ogrodu można wybrać? Cóż, tutaj producenci pozostawiają swoim klientom pełną dowolność. Możesz zatem zdecydować się na wbudowane np. w murek, lub bezpośrednio w podłogę na patio nowoczesne panele LED i dopasowane do odpowiednio zabezpieczonej obudowy — taśmy LED, ale też wybrać zupełnie inne rozwiązanie.

Do równie popularnych i częstych wyborów oświetlenia LED ogrodu zalicza się również wolnostojące lampy LED (musisz podłączyć je jednak do znajdującej się w pobliżu instalacji). Mogą to być zarówno klasyczne, rustykalne lampy, jak i nowoczesne, minimalistyczne kule, które podkreślą futurystyczny wygląd ogrodu.

Jak wybrać oświetlenie LED do ogrodu?

Jednym z bardzo ważnych elementów, na jakie musisz zwrócić uwagę, wybierając oświetlenie LED do ogrodu, jest funkcjonalność i przeznaczenie wybranego rozwiązania. Chociaż w sklepach są dostępne gotowe zestawy LED, to w pierwszej kolejności sprawdź, czy mogą być stosowane na zewnątrz.

Oświetlenie LED jest co prawda ekonomiczne i nowoczesne, jednak do jego wad zalicza się to, że „nie lubi się z wodą i wilgocią”. Producenci nowoczesnych lamp i taśm LED sugerują, by do ogrodu wybierać produkty, które mają wysoką klasę ochrony przed wilgocią i innymi czynnikami atmosferycznymi.

Najlepsze oświetlenie LED do ogrodu powinno mieć klasę ochrony IP67, lub IP68. Z kolei jeśli decydujesz się na gniazdko zewnętrzne, postaw na modele z ochroną IP44 i więcej. To gwarancja bezpiecznego montażu nowoczesnego oświetlenia, które zachowa swoją funkcjonalność, mimo zmiennej aury.

Jakie oświetlenie do ogrodu wybrać?

Najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w atestowane produkty pochodzące od znanych i cenionych w branży producentów oświetlenia LED. Początkowo nieznaczne wyższy wydatek z pewnością zwróci się w postaci niższych rachunków za energię elektryczną, ale możesz mieć jednocześnie pewność, że wybrane przez Ciebie lepsze oświetlenie będzie działać bezawaryjnie przez długi czas!

Oświetlenie LED zewnętrzne a montaż

Lampy ogrodowe nie muszą być skomplikowane w montażu. Jeśli np. zdecydujesz się na małe lampki zewnętrzne zawieszane w formie girlandy przy patio lub na drzewie — ich montaż przeprowadzisz prawdopodobnie samodzielnie, bez konieczności wzywania specjalisty. Jeżeli natomiast planujesz oświetlenie ogrodowe w formie paneli LED, lub sieci wolnostojących lamp ogrodowych — poproś o pomoc elektryka z uprawnieniami! Oświetlenie LED uchodzi za bezpieczne i wyróżnia się długą żywotnością, jednak aby takie było, należy profesjonalnie przeprowadzić jego montaż.

Oświetlenie do ogrodu jest bardzo ważnym elementem jego wykończenia i bez znaczenia jest to, czy cieszysz się z małego, przydomowego ogródka, czy też napawasz się urokami posiadania dużego ogrodu np. z oczkiem wodnym, czy własnym dostępem do jeziora. Wybierając lampy LED od polecanych i sprawdzonych producentów, możesz mieć pewność, że będzie to długoterminowa inwestycja nawet na kilka lat intensywnego użytkowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl