Oświetlenie LED - Sklep Internetowy Ocrana.pl


  • Realizujemy indywidualne wyceny nawet te skomplikowane

  • Dzielimy się sporym doświadczeniem
    w oświetleniu LED

  • Instalacja oświetlenia będzie prosta

  • Działamy szybko i skutecznie

  • Gwarancja zwrotu towaru jest u nas standardem

Jak podłączyć taśmę LED RGB?

 

 

Taśma LED RGB to coraz popularniejsze rozwiązanie. Tego typu oświetlenie wykorzystywane jest w domach, lokalach usługowych, do podświetlania banerów reklamowych i nie tylko. Dzięki niemu możemy stworzyć w pomieszczeniu fajny, oryginalny klimat. Warunkiem otrzymania takiego efektu jest jednak prawidłowy montaż oświetlenia. Jak podłączyć i zamontować taśmę LED RGB? Czy jej montaż to czynność, z którą poradzi sobie każdy, nawet osoba bez wiedzy i doświadczenia w dziedzinie elektryki?

 

 

 

Co to jest taśma LED RGB?

Zanim przejedziemy do odpowiedzi na pytanie, jak podłączyć taśmę LED RGB, powiedzmy sobie, co to w ogóle jest. Czym się charakteryzuje tego typu oświetlenie? Jakie są jego zalety? Czy warto je montować w domu lub firmie?

LED RGB to technologia, która umożliwia emitowanie światła w różnych kolorach. Jej nazwa pochodzi od pierwszych liter angielskich słów oznaczających kolory czerwony, zielony i niebieski, to znaczy R (red), G (green), B (blue). W wyniku mieszania tych trzech barw taśma może świecić wieloma różnorodnymi kolorami, także białym. Dzięki specjalnemu sterownikowi możemy sami wybierać barwę, którą ma świecić.

 

Zalety taśmy LED RGB

Jakie są zalety oświetlenia ledowego? Jest to między innymi energooszczędność. Montując je w swoim domu czy biurze możemy poczynić spore oszczędności. LED-y zużywają mniej energii niż tradycyjne oświetlenie, co przekłada się na niższe rachunki za prąd. Ich atutem jest także to, że nie przepalają się tak często jak zwykłe żarówki. Ich żywotność jest zdecydowanie dłuższa. Także częste włączanie i wyłączanie światła nie powoduje przepalania się, tak jak to może mieć miejsce w przypadku tradycyjnych żarówek.

Ogromną zaletą taśm LED RGB jest atrakcyjny wygląd. Montując je możemy uzyskać naprawdę fajny klimat. Tym bardziej, że opisywana technologia, jak już zostało wspomniane, umożliwia zmienianie kolorów światła. Raz może świecić na czerwono, raz na niebiesko, a jeszcze innym razem na żółto. Taśma ledowa stanowi świetną ozdobę pomieszczenia. Z tego względu jest często wykorzystywana w różnego rodzaju lokalach gastronomicznych czy rozrywkowych. Bardzo dobrze sprawdza się również jako podświetlenie banerów reklamowych.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taśma LED RGB została zamontowana w domu. To bardzo fajne rozwiązanie zwłaszcza wtedy, kiedy potrzebujemy nieco mniejszego oświetlenia, na przykład podczas oglądania telewizji albo w kuchni, kiedy idziemy tylko włączyć czajnik. Nie musimy wtedy włączać pełnego oświetlenia.

 

Jak podłączyć i zamontować taśmę LED RGB?

Montaż taśmy LED RGB nie jest skomplikowaną czynnością. Tego typu paski posiadają taśmę samoprzylepną, dzięki czemu można je łatwo przykleić, na przykład do szafki.

Na co przykleić taśmę LED? W zasadzie można to zrobić wszędzie. Ważne jest jednak, aby powierzchnia, na której chcemy przykleić taśmę była:

  • czysta,
  • sucha,
  • równa i gładka.

W celu zabezpieczenia taśmy, na przykład przed wilgocią, warto dokupić specjalny profil LED. Taśmę umieszcza się w profilu, a ten montuje na ścianie, suficie itd.

Zaletą taśm LED RGB jest także to, że można je skracać oraz łączyć. Zazwyczaj mają one długość stanowiącą wielokrotność 1 metra. Dzięki możliwości skracania i łączenia można uzyskać wymiary odpowiednie do naszego pomieszczenia.

 

Co jest potrzebne do montażu taśmy LED RGB?

Aby móc się w pełni cieszyć nowoczesnym i energooszczędnym oświetleniem, do taśmy ledowej RGB powinniśmy dokupić:

Montując oświetlenie w łazience warto kupić zasilacz wodoodporny, który przeznaczony jest do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności. Sterownik służy do zmieniania kolorów światła oraz jego natężenia. Złączki przydadzą się nam z kolei do łączenia taśm.

Montaż taśmy LED RGB nie jest trudny. Przy niewielkim nakładzie sił możemy szybko i łatwo, oraz w atrakcyjny sposób, doświetlić swoje mieszkanie czy biuro.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl