Oświetlenie LED - Sklep Internetowy Ocrana.pl


  • Realizujemy indywidualne wyceny nawet te skomplikowane

  • Dzielimy się sporym doświadczeniem
    w oświetleniu LED

  • Instalacja oświetlenia będzie prosta

  • Działamy szybko i skutecznie

  • Gwarancja zwrotu towaru jest u nas standardem

Jak oświetlić fasadę domu?

Subtelne podświetlenie elewacji budynku ma wpływ nie tylko na aspekt dekoracyjny, ale znajduje również zastosowanie praktyczne, oświetlając najbliższe otoczenie domu. Dobrze dopasowane podświetlenie fasady budynku może również poprawić i uwspółcześnić wygląd domu. Zanim zajmiesz się jednak oświetleniem fasady swojego domu, musisz wiedzieć, jaki rodzaj oświetlenia wybrać. Jeżeli interesuje Cię ten temat, koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

W jakich miejscach montować lampy?

Podświetlenie elewacji budynku powinno spełniać kilka praktycznych funkcji. Prawidłowo dopasowane rozwiązanie powinno być zatem: energooszczędne, bezpieczne dla elewacji i otoczenia, dekoracyjne i praktyczne – na tyle jasne, by dobrze podkreślać fasadę budynku i subtelnie oświetlać okolicę. Oświetlenie elewacji budynku można zamontować:

  • Bezpośrednio na dachu
  • W ścianie
  • Tuż przy ścieżce, na samym dole bryły budynku

Chociaż podświetlenie fasady domu nie jest jednym z niezbędnych elementów wykończenia, naprawdę warto w nie zainwestować. Dzięki dobrze zaplanowanej mapie punktów świetlnych można zrezygnować z konieczności oświetlenia tarasu i wejścia do domu. Co więcej, dobrze dopasowane oświetlenie doskonale podkreśla bryłę domu, nadając jej współczesny wygląd i będąc bezapelacyjnym czynnikiem dekoracyjnym. Oświetlenie fasady można zamontować na każdym etapie, ale najłatwiej jest zdecydować się na nie w trakcie budowy domu, jeszcze przed położeniem instalacji elektrycznej, ociepleniem i otynkowaniem budynku.

Rodzaje lamp do wykorzystania

W przypadku energooszczędnego i bezpiecznego sposobu oświetlenia elewacji Twojego domu, biura, lokalu usługowego – najlepiej jest celować w lampy LED. Oświetlenie LED-owe słynie z niskiego poboru mocy, nie nagrzewa się i cechuje się naprawdę długą żywotnością. Co więcej, taśmy LED w dobrych oprawach mogą z powodzeniem być stosowane na zewnątrz. Prawidłowo dopasowane będą odporne na działanie wilgoci, mrozu, śniegu i ostrego słońca. Warto również podkreślić to, że lampy i żarówki LED nie nagrzewają się tak, jak chociażby odchodzące już powoli do lamusa halogeny. Jest to zatem rozwiązanie bezpieczne dla fasady domu – nie grozi uszkodzeniem elewacji ani pożarem.

Kinkiety

Kinkiety z lampą LED są najlepszym rozwiązaniem na podświetlenie ścian budynku. Sprawdzą się również przy wejściu do domu i na tarasie.

Taśmy LED

Taśmy LED zamontowane w specjalnej oprawie są jednym z bardziej nowoczesnych rozwiązań na podświetlenie okolic dachu, ale również samego styku z gruntem. Nowoczesne taśmy LED podkreślą współczesną linię Twojego domu.

Lampy świecące w jednym kierunku

Możesz również wybrać lampy, które świecą tylko w jednym kierunku. Umieszczone na fasadzie domu będą oświetlały albo sam dach, albo świeciły w stronę ziemi. Są doskonałym sposobem na ekspozycję poszczególnych części bryły budynku.

Lampy świecące góra dół

Możesz również wybrać lampy LED, które umieszczone na elewacji będą równomiernie rozpraszały światło w stronę dachu i stronę ziemi. Ich wykorzystanie daje niesamowity, dekoracyjny efekt i dobrze doświetla cały budynek.

Zalety taśm LED

Taśmy LED są bardzo nowoczesnym rozwiązaniem. Dzięki temu, że możesz kupować je na metry – oferują naprawdę wiele możliwości aranżacyjnych i w zasadzie nie stawiają przed Tobą żadnych ograniczeń. Taśmy LED subtelnie zamontowane w profilach w ciągu dnia zupełnie nie rzucają się w oczy, by wieczorem zachwycać eleganckim blaskiem. Taśmy LED mogą świecić światłem zimnym lub ciepłym – mniej lub mocniej. To zależy tylko od Ciebie.

Zalety kinkietów

Żarówki LED i oprawy do żarówek LED można zamontować na dachu. Z kolei kinkiety umieszczane są zazwyczaj na elewacji. Kinkiety pełnią bardzo istotny szczegół dekoracyjny. Wieczorem dają widoczne światło, a za dnia dekorują budynek swoją formą. Możesz postawić na kinkiety, które sprawdzą się w przypadku domów klasycznych, ale też na futurystyczne modele, które wykorzystasz do podkreślenia modernistycznej bryły Twojego domu, czy biura.

Sposób montażu

Do oświetlenia fasady domu potrzebujesz pomocy fachowca. Jest to bowiem montaż inwazyjny, który wymaga nie tylko strategicznego rozlokowania instalacji elektrycznej, ale również, już po samym montażu, jej zamaskowania (tynkowanie etc.). To właśnie dlatego, budowa, lub ocieplanie domu jest najlepszym momentem na podjęcie decyzji o podświetleniu elewacji budynku. Poza praktycznym doświadczeniem niezbędna będzie inwestycja w wysokiej jakości taśmy LED, żarówki LED, oprawy do żarówek LED i kompatybilne moduły LED. Wybierając produkty z najwyższej półki, możesz mieć pewność co do jakości ich świecenia, długiej żywotności i bezpieczeństwa całej instalacji.

Jak widzisz, naprawdę warto przemyśleć LED-owe podświetlenie elewacji swojego budynku. Jest to aktualnie niemalże standard wykończenia współczesnego budownictwa, który można również wprowadzić do unowocześnienia starszych budynków, W naszej ofercie znajdziesz wszystko to, co niezbędne do podświetlenia elewacji budynku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl