Oświetlenie LED - Sklep Internetowy Ocrana.pl


  • Realizujemy indywidualne wyceny nawet te skomplikowane

  • Dzielimy się sporym doświadczeniem
    w oświetleniu LED

  • Instalacja oświetlenia będzie prosta

  • Działamy szybko i skutecznie

  • Gwarancja zwrotu towaru jest u nas standardem

Oświetlenie w domu - ile lumenów na m2

Zastanawiasz się, ile lumenów na m2 zapewni dobre doświetlenie i odpowiednią aranżację wnętrza? To słusznie! Decyzja o wyborze rodzaju i natężenia światła w Twoim domu będzie miała znaczenie dla komfortu, zdrowia oczu, ale także ogólnej prezencji każdego pomieszczenia. Ile lumenów na metr kwadratowy wybrać? Na co zwracać uwagę przy wyborze żarówek i taśm LED? Sprawdź!

Co to są lumeny?

Zanim dowiesz się, jak wybrać odpowiednią ilość lumenów na m2, w pierwszej kolejności dowiedz się, czym one są. Lumeny to jednostka, która pozwala na określenie natężenia emitowanego światła przez wybrane źródło – żarówkę, taśmę LED itp. Jednostka określana jest symbolem „lm”. Im większa jest liczba lumenów w wybranym źródle, tym jaśniejsze jest światło. Lumeny zastępują już niemal całkowicie dawne waty, którymi określano siłę światła zwykłych żarówek. Aktualnie, z uwagi na fakt, że są one stopniowo wycofywane ze sprzedaży i obrotu – za podstawową jednostkę natężenia światła uważa się lumeny (stosowane w oświetleniu LED i świetlówkach).

Co więcej, liczba lumenów pomaga również w określeniu nie tylko jasności, ale i wydajności zamontowanego oświetlenia. Jest na to dość prosty sposób – wystarczy podzielić liczbę wskazanych przez producenta lumenów przez moc samego urządzenia. Im wyższa będzie wartość, jaką otrzymasz po wykonaniu obliczeń, tym lepsza wydajność, czyli niższe zużycie energii elektrycznej.

Jak przeliczać liczbę watów i lumenów?

Przedział lumenów w nowoczesnym oświetleniu mieści się w wartościach 200 – 2400, gdzie 200 lumenów odpowiada dawnym 25 watom, a 2400 lumenów można przełożyć na 150 watów. Jeśli jest to dla Ciebie skomplikowane – nie martw się! Wielu producentów dla ułatwienia decyzji zakupowych wskazuje, jaki odpowiednik watów ma wybrane źródło światła. Dla osób, które dalej sugerują się klasyfikacją dawnych żarówek jest to bardzo pomocna informacja.

Ile lumenów do salonu?

Każde z pomieszczeń powinno być dobrze oświetlone. Jednak, jak planując oświetlenie w salonie nie popełnić błędu i nie sprawić by stało się za jasne lub przeciwnie – zbyt ciemne i niedoświetlone? W takiej sytuacji warto sprawdzić ile lumenów na m2 zastosować w wybranym pokoju. Jednak pamiętaj! Każde z pomieszczeń ma inne sugerowane parametry względem oświetlenia. Ile lumenów do salonu wybrać?

Niezależnie od tego, czy masz niewielki salon, czy cieszysz się dużą przestrzenią pokoju dziennego, bardzo ważne jest zastosowanie w nim odpowiedniego oświetlenia. Pamiętaj, że ostateczny wpływ na jakość i natężenie światła będzie miał jednak nie tylko metraż salonu, ale też jego wysokość i inne czynniki architektoniczne. Można jednak uogólnić i przyjąć, że optymalna liczba lumenów salonie powinna wynosić około 200 – 400 lm na metr kwadratowy. Pamiętaj o tym przedziale przy wyborze żarówek LED, czy innych rozwiązań, takich jak panele LED, czy taśmy LED.

Ile lumenów do sypialni?

A ile lumenów do sypialni wybrać najlepiej? Sypialnia to pomieszczenie, w którym najczęściej szykujesz się do snu i ogólnie – regenerujesz się i odpoczywasz. Ile lumenów na m2 wybrać do sypialni? Optymalnie będzie celować w nie więcej niż 200 lm na m2. Pamiętaj również, że w sypialni możesz też zamontować punktowe oświetlenie w postaci lampy LED nad łóżkiem, które włączysz np. tylko do czytania.

Ile lumenów w kuchni a ile w łazience?

Kuchnia jest miejscem, w którym bardzo liczy się oświetlenie. Ile lumenów na m2 w kuchni pozwoli Ci na doskonałą widoczność podczas przygotowywania posiłków? Zarówno panele LED, Podszafkowe taśmy LED, jak i oświetlenie górne powinno mieć łączną wartość mieszczącą się w granicy 200 - 400 lumenów na metr kwadratowy. Pamiętaj, że wybór wysokiej jakości źródeł światła w kuchni jest bardzo ważny. To ono odpowiada za dobrą widoczność podczas gotowania, przygotowywania posiłków,zmywania naczyń, sprzątania itp.

A ile lumenów na m2 łazienki wybrać najlepiej? W przypadku tego pomieszczenia warto wybrać mocniejsze oświetlenie. Sugerowany przedział liczby lumenów w łazience wynosi 300 – 500 lumenów na metr kwadratowy. Zapewni ono dobrą widoczność podczas czynności pielęgnacyjnych, wykonywania makijażu itp.

Mamy nadzieję, że wiesz już ile lumenów na m2 najlepiej zastosować w swoim domu. Jeśli masz problem z samodzielnym przeliczeniem podanych w tekście wartości – możesz wykorzystać ogólnodostępny kalkulator lumenów na m2 (znajdziesz go w internecie). Aby wybrać najlepsze źródła światła, sprawdź, co oferuje nasz sklep z oświetleniem LED. W ofercie znajdziesz wszystko, co niezbędne, by wyposażyć swoją przestrzeń w wysokiej jakości, energooszczędne lampy, taśmy i panele LED.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl