Oświetlenie LED - Sklep Internetowy Ocrana.pl


  • Realizujemy indywidualne wyceny nawet te skomplikowane

  • Dzielimy się sporym doświadczeniem
    w oświetleniu LED

  • Instalacja oświetlenia będzie prosta

  • Działamy szybko i skutecznie

  • Gwarancja zwrotu towaru jest u nas standardem

Halogen czy LED - jakie oświetlenie wybrać?

Wybór typu oświetlenia jest jedną z decyzji, które mogą wpłynąć nie tylko na ostateczny efekt wizualny w Twoim wnętrzu, ale i na wysokość rachunków za energię elektryczną. W świetle zapowiadanych rosnących cen prądu wybór energooszczędnego rozwiązania może mieć kluczowe znaczenie dla Twojego budżetu. Co lepiej wybrać? Halogen czy LED? Sprawdź!

Czym się charakteryzują lampy LED?

Zanim podejmiesz decyzję o tym, co będzie lepsze – halogeny czy LED – musisz w pierwszej kolejności poznać różnice między tymi dwoma rozwiązaniami. Oświetlenie LED wykorzystuje technologię diod elektroluminescencyjnych, które emitują stałe światło. Jedną z różnic między światłem halogenowym a LED jest długość emitowanych przez nie fal świetlnych. Mogą one różnić się nieznacznie w zależności od rodzaju zastosowanej diody LED. Światło LED jest aktualnie jedną z najbardziej energooszczędnych opcji na rynku. Względem halogenów, które z kolei słyną z bardzo wysokiego poboru mocy, lampy LED wypadają wyjątkowo korzystnie. Znaczna różnica zauważalna jest bezpośrednio w rachunkach za prąd, ponieważ pobór mocy jest kilku, a nawet kilkunastokrotnie niższy! Kolejną kwestią, jaka charakteryzuje żarówki i taśmy LED jest to, że dają większe możliwości zastosowania. Halogeny podczas swojej pracy mocno się nagrzewają a LEDy pozostają zimne. Dzięki temu można bezpiecznie zamontować je w różnego rodzaju instalacjach, co zwiększa możliwości projektowe i poprawia bezpieczeństwo!

Czym się charakteryzują halogeny?

Halogeny to rodzaj oświetlenia, który wykorzystuje związki chemiczne nazywane halogenkami (stąd nazwa). To zazwyczaj połączenie bromu, jodu, fluoru i chloru z wolframem. Jest to rodzaj oświetlenia gazowego. Zaletą żarówek halogenowych jest silne światło, które może osiągać moc do 18 lumenów. Światło halogenowe jest jednolite, względnie bezpieczne dla oczu (przez filtry UV), a także dość uniwersalne. Do głównych wad lamp halogenowych zalicza się jednak wysoki pobór energii, a także nagrzewanie się żarówek w trakcie pracy. Zakłada się, że z uwagi na powyższe niedoskonałości, oświetlenie halogenowe zostanie w niedalekiej przyszłości całkowicie wycofane ze sprzedaży.

Co wybrać LED czy halogen?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, co będzie lepszym rozwiązaniem — oświetlenie LED czy halogen — z uwagi na wyżej opisane wnioski, wybór powinien być prosty! Co więcej, nowoczesne rozwiązania, takie jak np. panele LED, czy też taśmy LED, które możesz dowolnie łączyć lub skracać, pozwalają Ci na niemal nieograniczone możliwości ich wykorzystania. Lampy LED stosuje się w kuchni, jako oświetlenie podszafkowe, jako dekoracyjne podświetlenie mebli, ale też jako główne źródło światła w każdym z możliwych pomieszczeń. Jeżeli zatem zastanawiasz się, jakie oświetlenie do łazienki - LED czy halogen, tutaj również możesz spokojnie postawić na nowoczesne rozwiązania w technologii LED. Wraz z coraz większą świadomością ludzi na temat ochrony środowiska naturalnego, a co za tym idzie — oszczędności energii elektrycznej, z pełną odpowiedzialnością można przyjąć, że najbliższa przyszłość należy do technologii LED.

Wiesz już, co jest lepsze – halogen, czy LED. Pamiętaj również o tym, że wybór wysokiej jakości produktów, takich jak nowoczesne żarówki LED, panele i taśmy LED itp. będzie miało wpływ na jakość światła, czas jego pracy, a także bezpieczeństwo całej instalacji. Jeśli zależy Ci na wspomnianych kwestiach – sprawdź koniecznie naszą ofertę. Znajdziesz w niej praktyczne rozwiązania dla Twojego domu, biura i ogrodu – sprawdź!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl