Oświetlenie LED - Sklep Internetowy Ocrana.pl


 • Realizujemy indywidualne wyceny nawet te skomplikowane

 • Dzielimy się sporym doświadczeniem
  w oświetleniu LED

 • Instalacja oświetlenia będzie prosta

 • Działamy szybko i skutecznie

 • Gwarancja zwrotu towaru jest u nas standardem

Czy żarówki LED są szkodliwe?

Niedawno portale informacyjne obiegła informacja o tym jakoby światło żarówek LED było szkodliwe dla człowieka. Czy to prawda, że w diodach LED zawarte są niebezpieczne substancje a oświetlenie LED wpływa negatywnie na zdrowie oczu i wzrok? Czy tak jest w rzeczywistości? Zachęcamy do lektury artykułu.

Lampy LED a wzrok

Wbrew informacji podawanych przez niektóre źródła, lampy LED nie zawierają szkodliwych substancji takich jak ołów, arsen, miedź i nikiel. Wysnute wnioski odnoszą się do badania, które dotyczyło nie markowego i niskiej jakości oświetlenia LED. Brak szkodliwych substancji potwierdzają certyfikaty CE i ROHS, których oznaczenia są często umieszczane na etykietach. Znak CE świadczy o tym, że produkt spełnia wymagania postawione przez Unię Europejską związane z ochroną zdrowia, środowiska i bezpieczeństwem użytkowania. Certyfikat ROHS natomiast odnosi się do sprzętu elektronicznego i ograniczeniu zawartych w nim substancji i szkodliwych materiałów, w tym ołowiu, rtęci oraz kadmu.

Szkodliwość lamp LED o niskiej jakości

Wybierając oświetlenie ledowe, warto spojrzeć na cenę, a także dodatkowe oznaczenia, jakie zostały umieszczone na etykiecie. Zbyt niska cena może być wskaźnikiem, że oferowany sprzęt nie jest wysokiej jakości i może powodować pewien dyskomfort. Efekt migotania światła jaki pojawia się czasami przy niskiej jakości diodach LED może powodować szybsze zmęczenie wzroku, ból głowy i oczu, zawroty, problemy z koncentracją i nerwowość. Zbyt duże ilości oślepiającego światła emitowanego przez lampy może niekorzystnie wpłynąć na wzrok, natomiast zbyt długa ekspozycja na niebieskie światło negatywnie wpływa na fotoreceptory.

Wybranie wysokiej jakość lamp LED od renomowanych producentów i odpowiedni montaż pozwalają uniknąć powyższych niebezpieczeństw związanych z użytkowaniem oświetlenia ledowego. Znani producenci lamp oferują wyłącznie sprawdzone i przebadane produkty, aby zagwarantować w jak największym stopniu bezpieczeństwo korzystania i zdrowie użytkowników.

Dlaczego warto wybrać lampy LED?

Nowoczesne oświetlenie ledowe jest popularnym rozwiązaniem, często wybieranym do oświetlenia warsztatu, pracowni, piwnicy i miejsc roboczych. Dlaczego? Lampy LED:

 • są energooszczędne - dzięki temu możemy ograniczyć rachunki za prąd,
 • zapewniają mocne światło,
 • charakteryzują się długim czasem żywotności,
 • są odporne na uszkodzenia mechaniczne,
 • nie nagrzewają się,
 • dają możliwość wybrania koloru światła oraz oświetlenia miejsc trudno dostępnych.

Zachęcamy do zapoznania się z wysokiej jakości oświetleniem ledowym dostępnym w sklepie internetowym Ocrana. Wśród naszej szerokiej oferty znajduje się szeroki wybór lamp LED biurkowych, meblowych, schodowych, roboczych, a także modułów LED. Kupując produkty w naszym sklepie online mają Państwo pewność kupna sprzętu od znanych producentów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl